Яськівська громада

Одеська область, Одеський район

Виконавчий комітет VIII скликання

                                                                             http://zakonst.rada.gov.ua/images/gerb.gif

 
                                                               УКРАЇНА

ЯСЬКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БІЛЯЇВСЬКОГО  РАЙОНУ  ОДЕСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про затвердження комісії з розгляду заяв по наданню адресної матеріальної допомоги малозабезпеченим верстам населення та особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, які зареєстровані та фактично проживають на території Яськівської сільської  територіальної громади

 

 

 

        

 

 

         Керуючись статтями 40, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з метою ефективного використання бюджетних коштів сільської ради та забезпечення реалізації прав громадян на отримання матеріальної допомоги працездатним особам, учасникам бойових дій (в т.ч. учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь в  антитерористичній операції), пенсіонерам та інвалідам і ветеранам праці, осіб з обмеженими фізичними можливостями, які опинилися в складних життєвих обставинах (у разі довготривалої хвороби, необхідності проведення складного і дорогого лікування з хірургічним втручанням, тощо), допомоги на поховання, допомоги на ліквідацію, наслідків надзвичайних ситуацій (стихійного лиха, катастрофи, пожежі, повені тощо) та інших особливих обставин, які вони не можуть подолати без сторонньої підтримки, що зареєстровані та фактично проживають на території Яськівської сільської  територіальної громади, виконком Яськівської сільської сільської ради

    

 ВИРІШИВ:

 

         1. Створити комісію з розгляду заяв по наданню матеріальної допомоги малозабезпеченим верстам населення Яськівської сільської територіальної громади.

         2. Затвердити Положення про комісію  з розгляду заяв по наданню матеріальної допомоги малозабезпеченим верстам населення Яськівської сільської територіальної громади (Додаток 1).

         3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

 

Яськівський сільський голова                                           Володимир КУРКО

 

№ 05 /2020

30 листопада 2020 року

Додаток 1

                                                                                  ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                           Голова Яськівської сільської ради

                                                                                                             В.Ф.Курко

«_30_» _листопада___ 2020р.

                                                                                                 № _05/2020_

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

 

Про надання одноразової адресної матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення та особам, які опинилися в складних життєвих обставинах по заявам громадян, які зареєстровані та фактично проживають на території Яськівської сільської сільської територіальної громади

 

1. Загальні положення

 

1.1.Це положення визначає умови та порядок надання адресної одноразової матеріальної допомоги (далі матеріальна допомога), для забезпечення реалізації прав громадян, - мешканців Яськівської сільської сільської територіальної громади (заявників), на отримання матеріальної допомоги працездатним особам, учасникам бойових дій (в т.ч. учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції), пенсіонерам та інвалідам і ветеранам праці, осіб з обмеженими фізичними можливостями, які опинилися в складних життєвих обставинах (у разі довготривалої хвороби, необхідності проведення складного і дорогого лікування з хірургічним втручанням, тощо), допомоги на поховання, допомоги на ліквідацію, наслідків надзвичайних ситуацій (стихійного лиха, катастрофи, пожежі, повені тощо) та інших особливих обставин, які вони не можуть подолати без сторонньої підтримки, що зареєстровані та фактично проживають на території Яськівської сільської  територіальної громади.

1.2.Матеріальна допомога надається за рішенням виконавчого комітету Яськівської сільської ради та в окремих випадках рішенням сесії, за рахунок коштів передбачених у бюджеті Яськівської сільської ради.

1.3. Заяви про надання одноразової адресної матеріальної допомоги розглядаються постійною комісією з розгляду заяв по наданню адресної матеріальної допомоги малозабезпеченим верстам населення та особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, які зареєстровані та фактично проживають на території Яськівської сільської  територіальної громади (далі комісія). Комісія приймає рішення та подає проект на засідання виконкому, щодо можливості надання матеріальної допомоги.

1.4.Матеріальна допомога надається оди раз у два роки в грошовій формі за заявою осіб, що зареєстровані та фактично проживають на території Яськівської сільської територіальної громади і потребують матеріальної допомоги. В окремих випадках матеріальна допомога може  надаватися один раз в тринадцять місяців, у випадку коли заявник або його сім’я знаходиться у складних життєвих обставинах. У таких випадках депутат складає акт обстеження соціально-побутових умов проживання.

 

2. Порядок надання матеріальної допомоги.

 

2.1. Матеріальна допомога надається за умови настання непередбачених та довготривалих надзвичайних обставин (пожежа, повінь, стихійне лихо, довготривала хвороба, необхідність проведення складного та дорогого лікування з хірургічним втручанням, виникнення гострої необхідності у проведення термінових ремонтних робіт будинків, смерть членів сім’ї та інше), які сім’я не може подолати без сторонньої допомоги.

2.3. Мешканці Яськівської сільської територіальної громади при зверненні до сільської ради про надання матеріальної допомоги повинні подавати письмову заяву, яка реєструється у встановленому  порядку, а також документи перелік яких вказано у п.2.5. Положення.

         2.4. У заяві про надання допомоги зазначається :

- прізвище, ім'я, по батькові та рік народження заявника;

-  місце проживання заявника та контактні дані;

- складні життєві обставини, якими заявник обґрунтовує потребу у наданні йому допомоги;

- цілі, для яких заявник просить надати допомогу;

- дата подання заяви та підпис заявника.

         2.5. Для розгляду питання про виділення матеріальної допомоги до заяви обов’язково надаються наступні документи:

- акт обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника складений  депутатом сільської ради свого округу;

- документи що підтверджують особу (копія паспорта, ідентифікаційного коду);

- копія посвідчення, що підтверджує наявність певного статусу;

- довідка про склад сім’ї;

- на лікування та операцію - довідка медичного закладу;

- на ліквідацію наслідків, заподіяних пожежею - акт пожежної частини про пожежу, яка сталася;

- документ, що підтверджує участь в антитерористичній операції;

- документ, що підтверджує необхідність лікування або реабілітації (для учасників АТО);

- додаткові документи, довідки, копії проектно-кошторисної документації, які обґрунтовують потребу заявника у наданні матеріальної допомоги.

2.6.Матеріальна допомога надається :

         2.6.1.Інвалідам  Великої Вітчизняної війни;

         2.6.2. Учасникам Великої Вітчизняної війни;

         2.6.3. Учасникам бойових дій та АТО;

         2.6.4. Переселенцям із зони АТО;

         2.6.5. Вдовам померлим або загиблих інвалідів війни, інвалідів дитинства та загального захворювання;

2.6.6 Ліквідаторам та потерпілим в наслідок чорнобильської катастрофи;

2.6.7. Багатодітним сім’ям;

2.6.8. Опікунам;

2.6.9. Дітям сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування;

2.6.10. Іншим мешканцям громади, які опинилися в складних життєвих обставинах і  потребують матеріальної допомоги.

2.7. Розмір  матеріальної допомоги:

Розмір матеріальної допомоги визначається членами комісії виходячи з обставин заявника, враховуючи рівень забезпечення сім’ї та його потребу.

2.7.1. Особам,  які брали участь в АТО та зареєстровані на території Яськівської сільської об’єднаної територіальної громади надавати  одноразову матеріальну допомогу у ромірі  2000 грн.

2.7.2. Особам, що мають статус переселенців з зони АТО та проживають на території Яськівської сільської об’єднаної територіальної громади  розмір одноразової матеріальної допомоги складає 500 грн.

2.7.3. На поховання, розмір одноразової матеріальної допомоги складає 700 грн.

2.7.4. На лікування розмір одноразової матеріальної допомоги складає від 300 до 500 грн.

2.7.5. У випадках настання таких обставин, як онкологічна хвороба, проведення складного та дорогого лікування з хірургічним втручанням при наданні документів, які підтверджують данні обставини сума одноразової матеріальної допомоги може бути збільшена до 2000 грн..

В окремих випадках (пожежа, повінь, стихійне лихо та інше) матеріальна допомога може бути збільшена (більше ніж 2000 грн.) за рішенням сесії Яськівської сільської ради.

         2.7.6 Матеріальну допомогу надану Яськівською сільською радою заявник отримує у грошовій формі у відділі бухгалтерського обліку Яськівської сільської ради.

 

3. Заключні положення

 

         3.1. Відділ соціального захисту Яськівської сільської ради, здійснює облік малозабезпечених громадян, які звертаються за матеріальною допомогою.

3.2. Відповідальність за виплату матеріальної допомоги покладається на начальника відділу бухгалтерського обліку.

3.3. Контроль за додержанням вимог даного положення здійснюється Головою Яськівської сільської ради.

         3.3. Зміни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому чинним законодавством.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора