Історія села Троїцьке

Дата: 23.05.2019 22:45
Кількість переглядів: 2099

Історія села Троїцьке

Село моє, для мене ти - єдине,
З тобою починаю дні земні.
І кожну мить до тебе серце лине.
Тебе я бачу навіть уві сні.

Люблю тебе я в різні пори року:
Як бурі дмуть у снігові жалі.
Коли у березні в березах повно соку.
Чи восени над хатами курличуть журавлі.

А влітку наймиліше ти для мене.
Як зацвіте - ніхто не впізнає!
І на деревах - листячко зелене.
Там соловейко десь гніздечко в’є.

І ще ж через село біжить дорога.
А біля неї є ставок - Купається малеча босонога.
Блищить на хвилях поплавок.
Тут ось живу я недалечко.

Тож знаю все про все навкруг:
І де дзвенить мале джерельце,
І де найзеленіший луг.
Село моє! Я п’ю твою красу.

Й любов моя до тебе не загине.
Її через життя я пронесу,
Н душі моїй для мене ти - єдине!

Село Троїцьке  розташоване над просторами Дністровських плавнів, де багато озер річок Турунчука та Дністра

Село розташоване за 19 км. Від райцентру і за 45км. Від залізничної станції Вигода на лінії Одеса – Київ.  Населення села становить – 5460 чоловік.

На територій села виявлені поселення античного часу (IV-III століття до н.е.) та часів черняхівської культури (III-V століття до н.ери).

Перша згадка про село датується 1794 роком.

Соціальна сфера села складається: з однієї школи, де навчається 540 дітей, лікарні, двох церков св. Миколаївської та св. Троїцької, СГ ТОВ «Троїцьке», Міжрайонного управління водного господарства «Троїцька дільниця», з Біляївського лісництва та Троїцького споживчого товариства.

Торгівельна мережа повністю забезпечує населення продовольчими та промисловими товарами. В селі побудовано приватні АЗС, які задовольняють потреби в паливо- мастильних матеріалах.  Для відпочинку молоді функціонує будинок культури та бари.

В селі встановлені пам`ятники героям ї  Другої Світової війни також   встановлено пам`ятник воїнам-афганцям.

Перспектива розвитку більше пов`язана з розбудовою соціальної сфери села. В першу чергу це питання водопостачання  та газифікація села. Пріоритетним напрямком є створення робочих місць для молоді в діючих господарствах. Покращення екологічної ситуації.