Здоровий спосіб життя - шлях до довголіття!
Лікар-дієтолог, засновник Академії Довголіття Dr. Skytalinska
Ніколи не пізно зробити своє життя здоровішим, простішим і щасливішим
Чому життя — це постійні зусилля? Проживши немало років, з яких 38 були нероздільні з медициною, я можу сказати деякі речі з цілковитою впевненістю.
Старість — це погано. Це хвороби, незручності, дискомфорт, дряхління, біль, безпорадність, залежність, часто — втрата пам’яті, розуму і достоїнства. Старість вважають невиліковною і радять приймати, як неминучість.
І хоча вчені все більше і більше стверджують, що старість — це хвороба, якій можна запобігти і лікувати, нам все ще внушають, що старість може бути красивою.
А статистика каже, що, в середньому, кожний, хто переступив 50-літній рубіж, вже має дві хронічні хвороби. У 70-річному їх аж сім. Хронічних.
Життя варте найбільших зусиль
Дуже часто процес старіння не болить. Не відчувається. Але росте вага. Постійно хочеться їсти. Проблеми з пам’яттю, настроєм. Болить спина. Коліна. Проблеми з травленням. Аутоімунні. Тиск. Безсоння. Страх. Страх щось змінити.
Нас вчать у школі важливим предметам. А найголовнішого — предмету здорового (фізично і ментально) довголіття ніхто не вчить.
Коли я працювала хірургом, то бачила важкі ускладнення хвороб, які починалися з «пустяків»: малорухливого способу життя, зайвої ваги, абсолютного ігнорування здорового харчування, зловживання алкоголем, куріння, нервами і стресами.
Коли працюю дієтологом, бачу бажання отримати все і відразу: втратити десятки кілограмів («мені потрібно за місяць»), які наростали роками. Якщо через місяць змін не видно — все, опускаються руки.
Нас не вчили найголовнішому — за все потрібно боротися.
І сприймати це спокійно, без трагедій, як норму.
Хочеш бути освіченим? Зусилля — і вивчиш. Хочеш знати мови? Без паніки цілеспрямовано опановуй. Хочеш бути струнким? Рухайся, не потакай своїм інстинктам наїстися пельменів, салямі, печива і залитися лимонадом.
Харчова індустрія своєю неприродньою їжею і напоями зробила нас харчовими наркоманами, а ми ще більше потрапляємо в цей зашморг. І дітей своїх туди ж.
Зняти зашморг? Так це ж зусилля.
Хороші стосунки? Це також зусилля.
Здоров’я — зусилля.
Здорове життя — зусилля.
Від нерозуміння базових речей так багато у світі проблем. Чому так багато товстих і хворих (а буде ще більше)? Бо, щоб бути здоровим, треба задовольняти хоча б базові, еволюційно сформовані потреби: харчуватися простою їжею, яку можна ідентифікувати, їсти нечасто, багато рухатися, спати, не ігноруючи світловий день, бути ближче до природи. Постійно розвиватися, не закисати. Не боятися.
А це потребує зусиль.
Бо проста морква з буряком — то не стільно, а от матча з авокадо — інша річ. Оселедець — та ну, а дорадо — то вже по-елітному. Їсти двічі-тричі на день — то зусилля. Бо простіше жувати без кінця, індустрія спонукає купувати і їсти-їсти-їсти, всі дієтологічні асоціації світу радять перекуси, бо «мозок потребує глюкози» (а мозок вже задихається від запалення і інсулінорезустентності, від чого і гормональні порушення, і всі інші).
Пострибати на скакалці, повіджиматися, попідтягуватися і просто швидко походити — то якась же фігня. Серйозні люди ходять лише в круті спортзали і фітнес-клуби в крутих штанях і фірмових кросовках.
Читайте також:
Спати рано? А серіали? Та й просто облайкати всіх треба в інстаграмі і фейсбуці. Ще й у тік-току.
Життя ніколи не пізно зробити здоровішим. Простішим і щасливішим. Завтра випити воду і лише після того, як добре порухаєтесь, з'їсти простий сніданок. У кого зайва вага, обід можна пропустити. Навіть сніданок також. Боже, скільки ж міфів і догм у темі харчування! Повечеряти. А між тим реалізовувати свої (а не чужі) мрії.
Все це зусилля. Але життя варте найбільших зусиль. Не вірите? Поспілкуйтеся з тими, хто переніс інсульт чи інфаркт.