Яськівська сільська територіальна громада
Одеська область, Одеський район

Пенсійний фонд України інформує

Дата: 17.02.2022 12:43
Кількість переглядів: 883

Фото без опису

ЯК ЗАРАХОВУЄТЬСЯ СТРАХОВИЙ СТАЖ ЗА ПЕРІОД НАВЧАННЯ   В ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

 

 

         Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області  нагадує, що період навчання в університетах, технікумах або училищах може бути  врахований під час розрахунку пенсії, але лише за певний період.

        До страхового стажу зараховуються роки навчання за періоди до 1 січня 2004 року, при цьому тільки у разі навчання на денному відділенні вищого навчального закладу, училища, курсів підвищення кваліфікації  чи підготовки кадрів, аспірантури, докторантури, ординатури.

         Для підтвердження факту навчання за ці роки потрібно пред`явити диплом, свідоцтва, посвідчення та інші документи, видані на підставі архівних даних.

         Якщо ж претендент на виплату пенсій навчався вже після 1 січня 2004 року, страховий стаж для пенсії враховується тільки в одному випадку: якщо за час навчання людина сама за себе платила внески на пенсійне страхування, так як, згідно п. 1 ст. 24 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, до страхового стажу зараховується лише період, за який сплачені  страхові внески.

        Той, хто бажає сплатити внески, укладає договір добровільного страхування з органом Державної податкової служби.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора