Нарахування страхового стажу

 

 

         Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області  нагадує, що страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягала  страхуванню і за який щомісяца сплачувалися нею або роботодавцем страхові внески у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Загальні правила нарахування страхового стажу врегульовані Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003  № 1058-ІУ, який набрав чинність з 01.01.2004.

         Страховий стаж та оплата ЄСВ гарантують працівникам соціальний захист: оплату лікарняних, допомогу на випадок безробіття, нещасного віпадку на роботі чи професійного захворювання, пенсію.

         Якщо роботодавець (підприємство, фізична особа або фізична особа-підприємець) має найманих працівників, він зобов`язаний щомісяця сплачувати за них ЄСВ у розмірі 22 % від бази нарахування (заробітної плати, винагороди за виконання робот чи надання послуг). Це стосується й підприємця, котрий платить ЄСВ сам за себе.

         Роботодавці і наймані працівники повинні свідомо розуміти, що від сплаченого страхового внеску залежить  стаж і пенсія в майбутньому!