Державна служба з питань праці України інформує
Зміна істотних умов праці працівника під час воєнного стану
Останнім часом на нашу поштову скриньку приходить багато листів з питаннями щодо змін істотних умов праці під час воєнного стану.
Зокрема, зміна істотних умови праці включає зміну систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, зміну розрядів і найменування посад тощо.
У мирний час про зміну істотних умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці, а от щодо змін, які відбулися в цьому питанні під час війни, читайте за посиланням.
http://mk.dsp.gov.ua/.../zmina-istotnykh-umov-pratsi...
До поштової скриньки ПМУ Держпраці також надходять листи із питаннями щодо проведення медоглядів під час воєнного стану.
Відповідаючи на них, фахівці Управління зазначають, що введення в Україні воєнного стану не спричинило внесення змін до нормативно-правових актів або інших розпорядчих документів, на підставі яких роботодавець може перенести строк проведення медичного огляду працівників чи допустити до роботи працівника, який не пройшов медогляд.
У статті 17 Закону «Про охорону праці» зазначається, що роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій” за № 246 від 21.05.2007.
Детальніше про проведення медоглядів та їх мету читайте за посиланням
http://mk.dsp.gov.ua/.../pmu-derzhpratsi-nadaie.../
Спрощено процедуру розслідування нещасних випадків на виробництві
Війна та її наслідки торкнулися всіх сфер суспільного життя нашої країни. Не стала винятком і трудова сфера.
Так, з початку збройної агресії рф 571 працівник постраждав внаслідок поранень, отриманих під час виконання трудових обов’язків, з них – 221 загинув. Це сталося в результаті бомбардувань, ракетних та артилерійських обстрілів, мінувань територій та приміщень, захоплення в полон тощо.
Чинний порядок розслідування не дозволяв оперативно утворювати комісії та проводити розслідування нещасних випадків, що сталися за вказаних обставин.
Тому, для забезпечення своєчасного та якісного проведення розслідування нещасних випадків, спричинених військовою агресією рф проти України, були розроблені відповідні зміни, які 20 січня 2023 року прийняті на засіданні Уряду.
Зміни спрямовані на спрощення та удосконалення процедури розслідування нещасних випадків на період дії в Україні режиму воєнного (надзвичайного) стану.
Спрощений механізм розслідування дасть можливість швидко проводити розслідування та створить відповідні умови для своєчасного та належного соціального захисту потерпілих.
Детальніше на сайті Держпраці
https://dsp.gov.ua/.../sproshcheno-protseduru.../
Інформаційна кампанія "Виходь на світло!"
Про трудові права і соціальні гарантії для найманих працівників детальніше в інфографіці
Більше інформації на сайті Держпраці https://cutt.ly/tZOfZvZ та інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/