Інформаційні матеріали Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці України
Державна служба України з питань праці
18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом був започаткований Європейський День боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо явища торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення рф на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас і чоловіки, які залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми.
Торгівля людьми може набувати безліч різних ганебних форм. Однією з яких є трудове рабство - грубе порушенням прав людини і прав працівника. Свобода від примусової праці – одне з основних трудових прав, яке інспектори праці заохочують та захищають.
Наразі вже понад 1 млн 360 тис. вимушених переселенців особисто поінформовані інспекторами Держпраці про запобіжні дії для зниження ризиків потрапляння у трудове рабство. На вокзалах, прикордонних пунктах пропуску та місцях скупчення біженців розміщено понад 1,2 тис. плакатів, розповсюджено 177 тис. буклетів. У соцмережах розміщено 8 тис. інформаційних повідомлень, понад 1,5 тис. – на вебсайтах, 166 – у ЗМІ.
Якщо ви або ваші близькі та знайомі
постраждали від торгівлі людьми звертайтесь:
1547- Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;
527 - Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми;
112 - Служба екстреної допомоги в ЄС;
102 - Поліція.
Міністерство соціальної політики України
Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці
Сьогодні дистанційна та надомна роботи набули великої популярності.
Щоб легко орієнтуватися у даних визначеннях та правильності оформлення такої діяльності Південне міжрегіональне управління Держпраці інформує щодо особливостей надомної та дистанційної робіт.
Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці
Сьогодні у рубриці #ЗАПИТАННЯ_ВІДПОВІДІ розповідаємо у які строки проводяться періодичні технічні огляд обладнання, що працює під тиском та в яких випадках проводиться позачерговий технічний огляд обладнання під тиском.
Відповідь: Періодичний технічний огляд обладнання під тиском (за винятком трубопроводів пари та гарячої води) проводиться у строки, визначені експлуатаційними документами виробника, але не рідше:
одного разу на 4 роки - зовнішній і внутрішній огляди;
одного разу на 8 років - гідростатичне випробування.
Позачерговий технічний огляд обладнання під тиском має бути проведений в таких випадках:
якщо обладнання під тиском не експлуатувалося більше 12 місяців;
якщо обладнання під тиском було демонтовано і встановлено на новому місці;
якщо проведено виправлення випинів або вм’ятин, а також ремонт із застосуванням зварки основних елементів обладнання під тиском;
якщо змінено більше 15 % анкерних в’язей будь-якої стінки;
після заміни барабана, колектора, екрана пароперегрівача, пароохолоджувача або економайзера;
якщо замінено одночасно більше 50 % загальної кількості екранних і кип’ятильних чи димогарних труб котла або 100 % труб пароперегрівача чи економайзера;
після досягнення граничного строку експлуатації обладнання під тиском, визначеного проектом, виробником, іншою нормативною документацією;
після аварії обладнання під тиском або його елементів, якщо за обсягом відновлювальних робіт вимагається такий огляд.
Відділ з питань праці Управління інспекційної діяльності в Одеській області Південного Міжрегіонального управління Державної служби з питань праці України проводить сеанс «Прямої телефонної лінії»:
20 жовтня 2023 року з 14.00 до 16.00 на теми:
- «Трудовий договір з нефіксованим робочим часом»;
- «Трудові відносини у фермерському господарстві»;
23 жовтня 2023 року з 10.00 до 17.00 на теми:
- «Підсумований облік робочого часу»;
- «Щорічні відпустки працівника за основним місцем роботи та на роботі за сумісництвом».
По телефонах 04840-6-25-52, 0973741562 на запитання роботодавців, найманих працівників відповість провідний інспектор відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності в Одеській області Південного Міжрегіонального управління Державної служби з питань праці України Сорокін Ігор Борисович