Інформація Південного міжрегіонального управління Держпраці

Дата: 12.12.2023 15:02

Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

✅Спрощений режим регулювання трудових відносин

🔸Регулювання трудових відносин працівників та роботодавців, на яких поширюється спрощений режим, здійснюється трудовим договором.

Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

❓Які ризики не укладення трудового договору із працівниками?

‼️За порушення законодавства про працю можуть бути застосовані різні види санкцій, залежно від характеру і наслідків порушення, а також від суб’єкта господарювання, який його скоїв.

🔸У разі вирішення трудового спору на користь працівника роботодавець зобов’язаний буде відновити порушене право працівника та компенсувати всі понесені працівником втрати, зокрема виплатити працівникові заробітну плату за весь час роботи незалежно від факту її виплати у період роботи та сплатити єдиний соціальний внесок за весь час роботи працівника. Розмір такої заробітної плати не може бути меншим за середню заробітну плату у відповідній галузі. Також працівник матиме право на відшкодування моральної шкоди.

❗️Грубі порушення законодавства про працю можуть призвести до кримінальної відповідальності!

🚫Не наражайтеся на ризики! Працюйте в межах законодавства!

Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

✅Що робити, якщо роботодавець не виконує умови укладеного трудового договору?

Якщо роботодавець не виконує умови трудового договору, ви можете зробити наступне:

🔸Звернутися до роботодавця з письмовою вимогою про усунення порушень і виконання умов трудового договору. Також ви можете звернутися до профспілкового органу, якщо ви є членом профспілкової організації, за допомогою і підтримкою.

🔸Звернутися з письмовою скаргою до Держпраці за консультацією та допомогою.

🔸Звернутися до суду з позовом про встановлення факту порушень роботодавцем умов трудового договору, відновлення порушених прав і вимоги компенсації моральної та матеріальної шкоди. Ви можете скористатися послугами адвоката або іншого представника за вашим вибором. Ви також можете звернутися до суду за допомогою і підтримки профспілкової організації, якщо ви є її членом.

🔴Не погоджуйтеся на порушення ваших прав і умов трудового договору з боку роботодавця.

🟩Задекларована праця - це ваше майбутнє і ваша гідність!

📃✍️Трудовий договір: Твій пасок безпеки у світі праці (трудовий договір не гарантує, що права не будуть порушені, він дає можливість їх захистити).

Відділ з питань праці Управління інспекційної діяльності в Одеській області Південного Міжрегіонального управління Державної служби з питань праці України проводить сеанс «Прямої телефонної лінії» з питань інформаційної кампанії «Трудовий договір: твій пасок безпеки у світі праці!»:

-    14 грудня 2023 року з 10.00 до 17.00 на теми:

1) «Що робити якщо праця незадекларована»;

2) «Важливі зміни в законодавстві щодо трудових правовідносин»;

-    15 грудня 2023 року з 14.00 до 16.00 на теми:

1) «Основне місце роботи»;

2) «Дитяча праці»;

-   18 грудня 2023 року з 10.00 до 17.00 на теми:

1) «Яка різніця між трудовим договором і цивільним»;

2) «Як відбувається укладання трудового договору.

По телефону 0973741562 на запитання роботодавців, найманих працівників відповість  провідний інспектор відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності в Одеській області Південного Міжрегіонального управління Державної служби з питань праці України  Сорокін Ігор Борисович