A A A K K K
для людей із порушенням зору
Яськівська сільська територіальна громада
Одеська область, Одеський район

Повідомлення для бджолярів!

Дата: 22.02.2024 12:25
Кількість переглядів: 71

Повідомлення для бджолярів!

Весняний облік на пасиці – наголошує Держпродспоживслужба в Одеській області

 

 

         Одеське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області наголошує, з метою попередження виникнення інфекційний та інвазійних захворювань бджіл, необхідно проводити весняну ревізію пасіки.

Весняна ревізія бджолосімей також проводиться для визначення стану кожної сім’ї та підбору оптимальних методів вирішення виявлених проблем.

Весняна ревізія бджіл допомагає визначити:
- кількісні та якісні характеристики кормів;
- силу бджолосім’ї;
- стан матки та розплоду, наявність засіву;
- загальний санітарно-гігієнічний стан гнізда.

         Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 19.02.2021 №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва», затверджено План породного районування бджіл, Порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, Порядок реєстрації пасіки, Інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин.

         Згідно Порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки щорічно до 15 травня проводиться весняний облік пасік, результати здійснення ветеринарно санітарних заходів вносяться в додаток паспорта пасіки посадовою особою територіального органу компетентного органу.

         Під час здійснення весняної ревізії фахівець проводить клінічний огляд бджолосімей, відбирає патологічний матеріал (підмор бджіл та розплід) для проведення лабораторних досліджень на інфекційні та інвазійні захворювання, а саме: американський та європейський гнильці, нозематоз, варроатоз та акарапідоз.

         За результатом клінічного огляду та лабораторних досліджень вносяться відомості у паспорт пасіки та засвідчується її ветеринарно-санітарний стан.

         Під час проведення весняної ревізії зареєстрованих пасік проводиться клінічний огляд 10% наявних бджолосімей, від яких відбирається патологічний матеріал для проведення лабораторного дослідження на, нозематоз, акарапідоз бджіл та 1% на Європейський та Американський гнильці.

В разі виникнення питань та для надання консультативної допомоги звертатись до районної державної лікарні ветеринарної медицини.

 

         Реєстрація тварин є частиною державної політики України, що приводить законодавство України у відповідність до законодавства Європейського Союзу та впроваджується на державному рівні в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності.

         Серед пріоритетних питань Держпродспоживслужби є забезпечення епізоотичного благополуччя, безпечності харчових продуктів для населення та розширення міжнародних ринків збуту. Дієвим механізмом простежуваності за обігом сільськогосподарських тварин та продукції тваринного походження в Україні є сучасна система ідентифікації тварин та продукції тварин, а саме Єдиний державний реєстр тварин.
         Абзацем 2 статті 4 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» визначено, що об’єктом ідентифікації та реєстрації є сільськогосподарські тварини, у тому числі велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози.
         Статтею 3 регламентовано, що дія цього Закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, що займаються розведенням та утриманням тварин, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги зі штучного
осіменіння та організовують виставки тварин.
         Згідно статті 5 усі особи, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані:
- подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин господарства, їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин;
- ідентифікувати усіх тварин у господарстві;
- вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, усіх переміщень тварин між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж тварин;
- зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення її з господарства;
- здійснювати переміщення тварин з ідентифікаційними документами;
- подавати дані до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини, про усі переміщення тварин, надходження нових тварин у господарство, а також забій, утилізацію, падіж тварин протягом 5 робочих днів з дати таких дій або подій;
- проводити забій, утилізацію лише ідентифікованих та зареєстрованих тварин.

         Для реєстрації тварин, що утримуються або розводяться у межах певного господарства, фізичній особі треба звернутися до державної лікарні ветеринарної медицини за місцем утримання тварин. Зазначаємо, що за порушення вимог законодавства «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», статтею 107-2 Кодексу України «Про адміністративні порушення», передбачена відповідальність у вигляді штрафу.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора