06.08.2024 року постановою Кабінету Міністрів України № 894 внесено зміни до Положення про прикордонний режим, затвердженого постановою КМУ від 27.07.1998 № 1147 (далі – Положення). Змінами зобов’язано громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років у періоди проведення мобілізації (крім цільової), дії воєнного стану, під час перебування у межах прикордонної смуги, контрольованого прикордонного району мати при собі військово-облікові документи (у паперовій або електронній формі). Із набранням чинності постанови КМУ від 06.08.2024 № 894, враховуючи вимоги пункту 10 Положення, згадані особи, під час перебування у межах прикордонної смуги, контрольованого прикордонного району, на вимогу уповноважених осіб Державної прикордонної служби України зобов’язані пред’являти військово-облікові документи разом із документом, що посвідчує особу. Порушення вимог даного Положення передбачає адміністративну відповідальність за ст. 202 КУпАП.