Як захистити себе від коронавірусу COVID-19
ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО COVID-19
Як передається вірус SARS-CoV-2 (збудник COVID-19)?
Вірус передається від людини до людини краплинним та контактним шляхами. Тобто через дрібні часточки, які виділяються з носа або рота хворого на COVID-19 під час кашлю або чхання. Ці краплі розповсюджуються на відстань близько метру від хворого і можуть потрапляти на слизові оболонки очей, носа та рота іншої людини, яка знаходиться поруч. Також краплі, що містять вірус забруднюють предмети і поверхні. Інші люди можуть інфікуватися через дотик до таких предметів або поверхонь, а потім — до очей, носа чи рота.
Вірус не передається повітряним шляхом. Це означає, що він не здатен переноситись потоками повітря на великі відстані від хворої людини.
Вірус може переміщуватись на відстань понад метр у часточках аерозолю, але такий аерозоль утворюється лише під час виконання специфічних медичних процедур. Наприклад, інтубація трахеї.
Які найефективніші заходи профілактики?
Наразі не має імунітету, вакцин та ліків проти нової коронавірусної інфекції. Один із найбільш ефективних способів захиститися і запобігти поширенню інфекції — фізичне дистанціювання та щоденна гігієна. А саме:
- безконтактне привітання;
- гігієна рук;
- дотримання респіраторної гігієни і етикету кашлю;
- дистанція не менше півтора метри від інших людей у публічних місцях;
- самоізоляція у разі появи респіраторних симптомів (ізолюйтеся від тих, з ким проживаєте, наскільки це можливо, особливо якщо серед них є люди похилого віку).
Скільки часу збудник COVID-19 зберігається на поверхнях?
Тривалість існування вірусу 2019-nCoV на поверхнях остаточно не встановлена. Якщо припустити, що, у цьому критерії, він близький до інших представників родини коронавірусів, то збудник COVID-19 може виживати на поверхнях від кількох годин до кількох діб. Це залежить від поверхні, температури повітря та інших умов.
Перебуваючи поза організмом людини, вірус втрачає свою здатність викликати захворювання. Згідно із науковими даними, вірус 2019-nCoV на зовнішніх поверхнях залишається небезпечним для людини 3-4 години.
Якщо ви підозрюєте, що якась поверхня може бути забруднена вірусом, обробіть її побутовим мийним засобом та антисептиком із вмістом спирту не менше 60%.
Чи можна заразитись від людини, яка не має симптомів COVID-19?
Симптоми можуть бути виражені слабо на ранніх етапах захворювання або під час його легкого перебігу. Якщо людина не має виражених симптомів, ризик зараження дуже низький. Передавання вірусу може відбуватись лише під час тісного контакту: поцілунку, рукостискання.
Основний шлях передачі вірусу краплинний. Тобто через дрібні краплі, які виділяються із носа чи рота хворого на COVID-19 під час кашлю або чхання. Вони можуть потрапити на слизові оболонки очей, носа та рота іншої людини.
Щоб захистите себе, достатньо дотримуватись фізичного дистанціювання та гігієни рук.
Якщо людина може затримати дихання на 10 секунд без відчуття дискомфорту, це дійсно свідчить про те, що вона не захворіла на COVID-19?
Ні. Здатність затримувати дихання на 10 секунд без дискомфорту не може виключити захворювання на COVID-19 або іншу хворобу дихальної системи. Відчуття дискомфорту під час затримання дихання не є підтвердженням захворювання. Воно може виникати через безліч причин.
Найбільш часті симптоми COVID-19: підвищена температура тіла, загальна слабкість, сухий кашель. Єдиний достовірний спосіб підтвердити захворювання на COVID-19 — лабораторний тест.
В яких випадках необхідно носити маску?
Окрім медичних працівників, медичну маску слід носити:
- якщо ви доглядаєте за людиною з підозрою або підтвердженим захворюванням на COVID-19;
- якщо у вас респіраторні симптоми або підтверджене захворювання на COVID-19;
- у місцях великого скупчення людей, якщо немає можливості дотримуватись фізичного дистанціювання;
- за вимогою органів влади.
Як правильно надягти захисну маску?
Перед тим як надягти маску, слід помити руки з милом або обробити їх антисептиком із вмістом спирту не менше 60%. Маску слід одягти так, щоб вона закривала ніс та рот. Також вона має бути щільно закріплена на переніссі. Простору між маскою та обличчям не повинно бути.
Не слід торкатись маски протягом її використання. Якщо це сталося, обов’язково помийте руки з милом або обробіть їх антисептиком.
Як правильно знімати та утилізувати захисну маску?
Медичну маску необхідно знімати за гумки або зав’язки та не торкатися її зовнішньої поверхні. Утилізувати маску можна разом із побутовими відходами. У жодному разі не використовуйте маску повторно. Знявши маску, обов’язково помийте руки з милом чи обробіть їх спиртовмісним антисептиком.
Скільки часу можна використовувати захисну маску?
Медична маска зберігає свою ефективність протягом 2–4 годин. Після цього її необхідно замінити. Якщо маска стала вологою, її слід замінити, адже вона втрачає свої захисні властивості.
Не можна носити маску, спустивши її на шию, щоб покурити чи перекусити. У цьому разі забруднена сторона маски буде торкатись шкіри обличчя, що створює додатковий ризик зараження, а поправляючи її, ви зайвий раз торкаєтесь маски руками.
Чому не можна використовувати медичну маску повторно, якщо вона в гарному стані?
Крім часточок вірусу SARS-CoV-2 (збудника COVID-19), на зовнішній поверхні маски осідає безліч інших мікроорганізмів. А на внутрішній поверхні — мікроорганізми із повітря. Під час експлуатації маска стає вологою, що створює умови для активного розмноження бактерій на її поверхні.
Використана маска може бути джерелом додаткової небезпеки для людини, яка використовує її повторно.
Чи можна дезінфікувати використані медичні маски і застосовувати їх повторно?
Ні, одноразові засоби індивідуального захисту, в тому числі медичні маски, не можна дезінфікувати та використовувати повторно. Немає науково підтвердженого механізму, який гарантував би одночасно і знищення всіх мікроорганізмів на поверхні маски, і збереження її захисних властивостей після впливу дезінфектора.
У жодному разі не можна прати одноразові маски. Це не гарантує повного знищення всіх мікроорганізмів. І навіть якщо вам здається, що одноразова маска зберігає зовнішню цілісність після прання, насправді вона втрачає свої захисні властивості.
Хто має носити респіратори?
Респіратори класу захисту FFP2 очищають повітря під час його проходження через нетканий фільтрувальний матеріал при вдиху. Під час видиху повітря виходить через клапан видиху (або матеріал респіратора, якщо клапан відсутній).
Цей механізм дозволяє захищати органи дихання від дрібнодисперсних частинок, які можуть переносити вірус.
Під час кашлю або чхання людини, у якої діагностовано коронавірусну інфекцію, виділяються великі крапельки слизу, які містять збудник COVID-19.
Вірус може переміщуватись на відстань понад метр у часточках аерозолю, але такий аерозоль утворюється лише під час виконання специфічних медичних процедур. Наприклад, інтубація трахеї, бронхоскопія тощо.
Тому, носити респіратори слід медичним працівникам у відділеннях реанімації та палат інтенсивної терапії, а також тим, хто виконує аерозоль-генеруючі процедури.
Чи може людина, яка має респіраторні симптоми або підтверджене захворювання на COVID-19, носити респіратор щоб захистити інших?
Респіратор буде захищати людей довкола від краплинок слизу, які виділяються під час кашлю та чхання хворого. Але під час використання респіратора, який оснащений клапаном видиху, видихуване повітря виходить через клапан і може розповсюджуватися у навколишньому середовищі.
Також слід пам’ятати, що під час використання респіратора вдих та видих потребують додаткових зусиль, щоби подолати спротив фільтрувального матеріалу. Для людини, яка страждає від респіраторних симптомів, це створюватиме додатковий дискомфорт і може призводити до погіршення її стану.
Якщо ви маєте ознаки респіраторної недуги чи підтверджене захворювання на COVID-19, використовуйте медичну маску, щоб захистити інших.
Як правильно знімати та утилізувати рукавички?
Необхідність у рукавичках виникає, коли ви доглядаєте за хворим на COVID-19. В інших випадках достатньо дотримуватись гігієни рук (мити їх теплою водою з милом протягом 20–40 секунд або обробляти дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%).
Знімати рукавички слід так, щоб брудна поверхня не стикалася із шкірою рук. Лівою рукою беріть шматочок правої рукавичку на рівні долоні, стягайте її та затискайте в кулак.
Вказівний палець правої руки заводьте під ліву рукавичку і стягуйте, при цьому вивертайте її навиворіт і одразу загортайте в неї вже зняту праву рукавичку.
Утилізувати рукавички в домашніх умовах можна разом із побутовими відходами. Після цього вимийте руки теплою водою з милом протягом 20–40 секунд або обробіть їх дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%.
Чи правда, що в літній період ризик захворіти на COVID-19 менший? Температура повітря вище +25оС та сонячне проміння зменшують активність вірусу?
Захворіти на COVID-19 можна незалежно від того, наскільки тепла та сонячна погода. У країнах зі спекотним кліматом також спостерігається поширення захворювання.
Чи вживання алкоголю знижує ризик захворювання на COVID-19?
Ні. Часте та надмірне вживання алкоголю підвищує ризик виникнення різноманітних порушень в організмі. А у разі зараження, це може додатково ускладнити перебіг захворювання на COVID-19.
Чи гаряча ванна може захистити від зараження COVID-19?
Ні. Нормальна температура тіла тримається в межах 36,5–37,0 °С незалежно від температури води у ванні або в душі. Занадто гаряча ванна може нашкодити здоров’ю та призвести до опіків шкіри.
Які дезінфекційні засоби можна використовувати в домашніх умовах?
Для прибирання в домашніх умовах достатньо використовувати побутові мийно-дезінфекційні засоби.
Також ефективними є перекис водню (слід використовувати з великою обережністю, оскільки він може пошкоджувати більшість матеріалів з яких вироблені меблі та інші предмети інтер’єру) та спиртовмісні розчини з концентрацією спирту 60–80%.
Повернувшись додому з вулиці, з чого починати дезінфекцію?
Щоб визначити, з чого потрібно починати дезінфекцію, необхідно розуміти, що становить для вас загрозу. Часточки вірусу не можуть переміщатись в повітрі та осідати на будь-яких поверхнях. Вони знаходяться у краплях, які виділяє хвора людина під час кашлю або чхання. Ці краплі забруднюють предмети і поверхні на відстані близько одного метра.
Перебуваючи поза організмом людини, вірус втрачає свою здатність викликати захворювання. Згідно із науковими даними, вірус 2019-nCoV на зовнішніх поверхнях залишається небезпечним для людини протягом 3-4 годин. Людина може інфікуватися в результаті дотику до таких предметів або поверхонь, а потім — до очей, носа або рота.
Таким чином, щоб запобігти інфікуванню, найкраще не чіпати обличчя брудними руками, а при поверненні додому ретельно мити руки.
Якщо ви підозрюєте, що якийсь предмет чи поверхні можуть бути забрудненими і містити вірус, помийте їх звичайним побутовим мийним засобом або ж обробіть дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%.
************************************************************************************************************
Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 жовтня
Регіони позначатимуть зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення Covid-19, залежно від епідемічної ситуації. Маркуватиме регіони автоматизоване програмне забезпечення на основі алгоритмів і даних. Національна комісія ТЕБ та НС затверджуватиме дані.
Що змінюється для адаптивного карантину після 26.08?
Додатково посилюються обмежувальні заходи у регіонах із “зеленим” рівнем епідеміологічної небезпеки.
Заборонено:
- робота дискотек, розважальних закладів, нічних клубів, закладів громадського харчування з організацією дозвілля;
- проводити концерти, окрім організованих закладами культури і для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності.
Місцеві органи самоврядування — отримають доступ до даних електронного сервісу “Дій.Вдома”. Це необхідно, аби контролювати осіб, які підлягають самоізоляції чи обсервації, або порушують правила карантину.
Для Єдиної державної системи цивільного захисту по всій території України продовжується режим “Надзвичайної ситуації” до 31 жовтня 2020 року.
Зелена зона
немає сплеску захворювань, завантаженість ліжок у лікарні на рівні 5%.
? перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах
? проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів
? кінотеатри із заповненістю на 50%
? перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць
Жовта зона
якщо 5 днів поспіль змінюються показники захворювань. При цьому завантаженість лікарняних ліжок на рівні від 5% до 50%.
? відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово
? обмеження зеленої зони зберігаються
Помаранчева зона
завантаження ліжок становить понад 50%.
? діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів
? діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час
? планові госпіталізації в лікарнях
? спортзали, фітнес-центри, заклади культури
? прийом нових змін в дитячі табори
? обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м. та не більше 100 людей
? обмеження жовтої і зеленої зон зберігаються
Червона зона
у разі сплеску захворювань та завантаженості ліжок більше ніж на 75%.
? робота громадського транспорту
? відвідування закладів освіти
? діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів
? обмеження зеленої, жовтої та поморанчевої зон зберігаються
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV
9 вересня 2020
374255
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9 вересня в Україні зафіксовано 2 551 новий випадок коронавірусної хвороби COVID-19. Наразі виявлено 75 348 активних хворих на COVID-19.
Загалом в Україні 143 030 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2 979 летальних, 64 703 пацієнти одужали. Проведено 1 751 931 тестування методом ПЛР. Усього за добу одужали 1 157 пацієнтів.
Наразі коронавірусна хвороба виявлена:
Вінницька область — 4 503 випадки;
Волинська область — 6 015 випадків;
Дніпропетровська область — 2 923 випадки;
Донецька область — 1 762 випадки;
Житомирська область — 3 879 випадків;
Закарпатська область — 8 277 випадків;
Запорізька область — 2041 випадок;
Івано-Франківська область — 10 659 випадків;
Кіровоградська область — 870 випадків;
м. Київ — 15 821 випадок;
Київська область — 6 459 випадків;
Львівська область — 16 269 випадків;
Луганська область — 480 випадків;
Миколаївська область — 1 714 випадків;
Одеська область — 8 827 випадків;
Полтавська область — 1 018 випадків;
Рівненська область — 9 943 випадки;
Сумська область — 2143 випадків;
Тернопільська область — 7 824 випадки;
Харківська область — 11 493 випадки;
Херсонська область — 538 випадків;
Хмельницька область — 3 355 випадків;
Чернівецька область — 11 581 випадок;
Черкаська область — 2 121 випадок;
Чернігівська область — 2 515 випадків.
Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 9 вересня 2020 року до Центру надійшло 3 054 повідомлення про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 205 819 повідомлень про підозру на COVID-19.
МОЗ закликає: при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю.
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV
8 липня 2020
97775
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 8 липня підтверджено 50 414 випадків COVID-19, з них 23 119 одужали, 1306 померли. Протягом останньої доби лабораторно підтверджено 807 випадків.
Кількість зареєстрованих активних хворих станом на 08.07 складає 25 989 осіб. Для порівняння, станом на 07.07 кількість активних хворих складала 26 131 особа.
Найбільша кількість активних хворих на 100 тис. населення зареєстрована у Чернівецькій (274,4), Львівській (215,8) та Закарпатській (183,1) областях.
Наразі госпіталізовано 4039 осіб, з них 91 людина підключена до апарату ШВЛ. Усього госпіталізації потребували 13 443 особи, підключення до апарату ШВЛ — 418 пацієнтів. Захворювання було підтверджено у 3634 дітей та 7092 медиків, з них 4579 медпрацівників одужали. 36 971 хворий перебував на амбулаторному лікуванні.
За добу досліджено 13 568 зразків методом ПЛР. Усього досліджено ПЛР 745 313 зразків та ІФА 298 298 зразків.
Загалом випадки підтверджено:
- Вінницька обл. — 2002 (1411 одужали);
- Волинська обл. — 2825 (1030 одужали);
- Дніпропетровська обл. — 1120 (1000 одужали);
- Донецька обл. — 713 (203 одужали);
- Житомирська обл. — 1484 (1061 одужали);
- Закарпатська обл. — 3533 (1117 одужали);
- Запорізька обл. — 599 (464 одужали);
- Івано-Франківська обл. — 2797 (1204 одужали);
- м. Київ — 5779 (1900 одужали);
- Київська обл. — 2853 (1623 одужали);
- Кіровоградська обл. — 664 (570 одужали);
- Луганська обл. — 87 (69 одужали);
- Львівська обл. — 6562 (974 одужали);
- Миколаївська обл. — 463 (330 одужали);
- Одеська обл. — 1984 (863 одужали);
- Полтавська обл. — 326 (278 одужали);
- Рівненська обл. — 4304 (2272 одужали);
- Сумська обл. — 323 (264 одужали);
- Тернопільська обл. — 2142 (1327 одужали);
- Харківська обл. — 2466 (1261 одужали);
- Херсонська обл. — 201 (184 одужали);
- Хмельницька обл. — 863 (603 одужали);
- Черкаська обл. — 695 (529 одужали);
- Чернівецька обл. — 5051 (2386 одужали);
- Чернігівська обл. — 578 (196 одужали).
МОЗ закликає: при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.
Міністерство охорони здоров’я запровадило єдиний державний протокол лікування хворих на COVID-19. Відповідний документ ініційований Міністром охорони здоров’я Максимом Степановим.
З 29 березня Україна працює за оновленими медичними стандартами надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Зокрема, МОЗ Україн оновив алгоритми амбулаторно-поліклінічної допомоги пацієнтам з підозрою на COVID-19.
Відповідно до цих алгоритмів, пацієнтів з легкою формою захворювання, які не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, що одужують та вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, рекомендовано лікувати амбулаторно, тобто в домашніх умовах.
При цьому лікарі забезпечують постійний контроль поточного стану пацієнта і його контактних осіб за телефоном та/або можуть здійснювати виїзні консультації з дотриманням правил інфекційного контролю. Медичні працівники, які надають медичну допомогу за місцем проживання, і контактні особи пацієнта обов'язково мають використовувати засоби індивідуального захисту.
Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене у разі, якщо пацієнт перебуває в групі ризику щодо розвитку ускладнень або має симптоми, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг.
До таких симптомів відносяться: ядуха; утруднене дихання; збільшення частоти дихальних рухів більше фізіологічної норми; кровохаркання; шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість).
Зазначаємо, що ускладнення дихання при COVID-19 зазвичай розвиваються на другому тижні хвороби, тому медпрацівникам рекомендовано особливо активно спостерігати за хворими саме в цей період.
Відповідні державні положення затверджені наказом МОЗ України про "Організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)". Вони ґрунтуються на рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров'я, оновлених після поширення хвороби за межі Китаю, та є адаптованими до потреб системи охорони здоров'я України.
Також за дорученням керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня Віктора Ляшка, у всіх областях України створені мобільні бригади, які виїжджають на виклик сімейного лікаря, екстреної медичної допомоги та інших медичних працівників до пацієнтів з підозрою на COVID-19 для забору зразків на проведення досліджень у лабораторії. Це значно зменшить мобільність людей, які мають симптоми гострого вірусного захворювання та потребують здачі відповідних аналізів.
Про випадки відмови від проведення дослідження на коронавірусну інфекцію, за наявності симптомів та підпадання під визначення випадок, просимо повідомляти на визначену гарячу лінію вашої області.
Критерії за якими людина може вважатися контактною:
• Особа проживає в одному домі з хворим на COVID-19.
• Особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання).
• Особа мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок) та не використовувала засоби індивідуального захисту.
• Особа контактувала із хворим на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови не використання відповідних засобів індивідуального захисту або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок).
• Особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру.
• Медичний працівник або інша особа, яка надає медичну допомогу або проводить догляд за хворим на COVID-19.
• Працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів отримані від хворих на COVID-19.
• Працівники патологоанатомічних/судово-медичних бюро/відділень, які
безпосередньо приймали участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків для
проведення ПЛР-дослідження навіть за умови використання відповідних засобів індивідуального захисту.
• Контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь-якому напрямку) з хворим на
COVID-19, супутники подорожі.
• Члени екіпажу, які проводили обслуговування в салоні літака, де знаходився хворий.
• Якщо тяжкість симптомів (наприклад, частий кашель) або переміщення особи вказують на більш велику зону ризику щодо зараження, пасажири, які сидять у всій секції, або всі пасажири повітряного судна можуть вважатися контактними.
Затверджені рекомендації щодо безпечного поховання померлих від COVID-19
• до обрядів перед похованням, у разі крайньої необхідності, може допускатись не більше ніж 10 осіб за умови одночасного перебування у приміщенні;
• не більше 1 особи на 10 квадратних метрів;
• під час обряду між присутніми має бути безпечна дистанція у 1,5 метра;
• поцілунки тіла померлої особи забороняються, оскільки існує пряма можливість інфікування.
• поховання або кремація тіла мають здійснюватися у щільно закритій труні;
• органи місцевого самоврядування здійснюють облік осіб, які були присутні під час поховання.
Для медичних працівників, які безпосередньо контактують з тілами, діють наступні правила:
• Обов'язкове використання засобів індивідуального захисту: рукавичок, водостійкого ізоляційного халата із довгими рукавами.
• Під час розтину тіла обов'язкове використання водостійкого ізоляційного халата із довгими рукавами або комбінезону, окуляр або захисного щитка, респіратору з класом захисту не нижче FFP2, медичної одноразової шапочки.
• Під час транспортування тіла до моргу обов'язкове використання засобів індивідуального захисту, які унеможливлюють можливість інфікування через контакт з фізіологічними рідинами. Контакти з тілом мають бути мінімізовані.
• При транспортуванні до крематорію або місця поховання рекомендується застосовувати непроникні герметичні пакети-мішки для тіла.
• Для приміщення де перебувала померла особа рекомендується звичайне прибирання приміщень з подальшим проведенням заключної дезінфекції.
Під час підготовки до поховання чи кремації тіла померлої особи впроваджено наступні правила:
• Медичні працівники мають провести інструктаж особам, які беруть участь в ритуальних діях, що передбачають контакт із тілом.
• До ритуальних обрядів перед похованням, у разі крайньої необхідності, може допускатись не більше ніж 10 осіб за умови одночасного перебування у приміщенні не більше 1 особа на 10 квадратних метрів.
• Під час обряду між присутніми має бути безпечна дистанція у 1,5 метри.
• Тіла померлих мають бути оброблені дезінфекційним розчином та поміщені у непроникний герметичний пакет-мішок.
• Поцілунки тіла померлої особи забороняються, оскільки існує пряма можливість інфікування.
• Поховання або кремація тіла мають здійснюватися у щільно закритій труні.
• Органи місцевого самоврядування здійснюють облік осіб, які були присутні під час поховання.
Детально про рекомендації для медичних працівників та учасників ритуальних обрядів читайте у Постанові.
25 березня Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року. Також на засіданні Кабінету Міністрів України заступника Міністра охорони здоров'я, головного державного санітарного лікаря призначено керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня.
З появою вірусу COVID-19 залишається багато невизначеностей щодо певних епідеміологічних, сероепідеміологічних (пов'язаних з ідентифікацією антитіл в популяції), клінічних і вірусологічних характеристик вірусу і пов'язаних з ним захворювань. Дослідження для оцінки цих характеристик в різних умовах мають вирішальне значення для поглиблення розуміння епідемічного процесу COVID-19. Вони також нададуть надійну інформацію, необхідну для уточнення моделей прогнозування та інформування про заходи громадської охорони здоров'я.
Таким чином, ВООЗ у співпраці з технічними партнерами адаптувала протоколи ранніх епідеміологічних досліджень по пандемічному грипу та MERS-CoV, щоб краще зрозуміти ці характеристики і то, як вони можуть використовуватися для інформування про заходи охорони здоров'я.
На сьогоднішній день п'ять ранніх основних сероепідеміологічних протоколів і форм збору даних доступні на веб-сайті Технічного керівництва ВООЗ COVID-19 Early investigations protocols.
Всі протоколи пропонують стандартизовану методологію, що дозволяє систематично збирати дані і біологічні зразки з урахуванням місцевих умов і характеристик спалаху і швидко обмінюватися ними в форматі, який можна легко систематизувати, табулювати і аналізувати в багатьох різних умовах по всьому світу.
З самого початку спалаху COVID-19 IPC грає важливу роль в профілактичних і пом'якшуючих заходах. Щоб забезпечити засноване на фактичних даних керівництво за якістю і оперативне реагування на глобальний попит, ВООЗ скликала Спеціальну консультативну групу експертів з профілактики та інфекційного контролю у рамках Програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я (WHE), в якій беруть участь члени Глобальної мережі з профілактики та інфекційного контролю (GIPCN), члени відповідних установ і держави-члени уражені COVID-19. Ця консультативна група підтримує компонент WHE IPC, надаючи своєчасні рекомендації по готовності та реагуванню на COVID-19 на основі наявних даних. Вони проводять щотижневі обговорення технічних аспектів заходів IPC і обмінюються досвідом в постраждалих країнах. Наступні рекомендації / інструменти були випущені із допомогою з цією глобальною консультативною групою IPC:
1. Оцінка і контроль ризику впливу на працівників охорони здоров'я в контексті вірусу COVID-19 Health workers exposure risk assessment and management in the context of COVID-19 virus. Цей інструмент повинен використовуватися медичними установами, які обслуговували або пацієнтів з COVID-19; він повинен бути заповнений для всіх працівників охорони здоров'я (HCW), які контактували із підтвердженим випадком у пацієнта з COVID-19 в медичній установі. Він допомагає визначити ризик зараження вірусом COVID-19 медпрацівників, які були схильні до дії пацієнта з COVID-19, і надає рекомендації щодо належного лікування цих медпрацівників.
2. Міркування, що стосуються карантину окремих осіб в контексті стримування від COVID-19. Considerations for quarantine of individuals in the context of containment for coronavirus disease (COVID-19) Мета цього документа - запропонувати державам-членам керівництво по карантинним заходам для окремих осіб в контексті COVID-19. Він призначений для тих, хто відповідає за встановлення місцевої або національної політики в галузі карантину окремих осіб і дотримання заходів профілактики і контролю інфекцій у цих умовах.
3. У співпраці з колегами WASH, включаючи ЮНІСЕФ, група розробила брифінг з водопостачання, санітарії, гігієни та управління відходами для COVID-19.
Оцінка ризиків за даними ECDC:
- ризик, пов'язаний з інфікуванням COVID-19 для людей в Європі, в даний час оцінюється від середнього до високого;
- ризик зараження цією хворобою для людей з країн Європи, які подорожують / проживають в районах, де немає випадків захворювання, або декілька імпортованих випадків, або з обмеженим місцевим поширенням, в даний час оцінюється від низького до середнього;
- ризик для людей з країн Європи, які подорожують / проживають в районах з більш поширеною місцевою передачею, в даний час вважається високим;
- ризик виникнення кластерів, пов'язаних з COVID-19, в інших країнах Європи в даний час вважається помірним або високим;
- ризик широко поширення і стійкою передачі COVID-19 в Європі в найближчі тижні від середнього до високого, і все більше країн повідомляють про більшу кількість випадків і кластерів;
- ризик для потенціалу системи охорони здоров'я в Європі в найближчі тижні вважається від середнього до високого.
Оскільки спалах COVID-19 продовжує розвиватися, ВООЗ проводить його порівняння з грипом. Обидва викликають респіраторні захворювання, але між цими двома вірусами і тим, як вони поширюються, є важливі відмінності. Це має важливе значення для прийняття заходів охорони здоров'я громадськості для реагування на кожен вірус.
Чим схожі COVID-19 і віруси грипу?
По-перше, COVID-19 і віруси грипу мають подібну клінічну картину захворювання. Тобто вони обидва викликають респіраторне захворювання, яке представляє собою широкий спектр захворювань від безсимптомного або легкого до важкого захворювання і смерті.
По-друге, обидва віруси передаються при контакті, краплях і фомітах. В результаті ті ж заходи громадської охорони здоров'я, як гігієна рук і дотримання дихального етикету (кашель в лікоть або в одноразову серветку), є важливими діями, які все можуть попередити інфекцію.
Чим відрізняються COVID-19 і віруси грипу?
Швидкість передачі є важливою відмінністю між двома вірусами. Грип має більш короткий середній інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і більш короткий послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж у вірусу COVID-19. Послідовний інтервал для вірусу COVID-19 оцінюється в 5-6 днів, в той час як для вірусу грипу послідовний інтервал становить 3 дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID19.
Крім того, передача в перші 3-5 днів хвороби або потенційно предсимптомна передача - передача вірусу до появи симптомів - є основною причиною передачі грипу. Хоча ми маємо дані про поширення вірусу SARS-CoV-2 за 24-48 годин до появи симптомів, в даний час це не є основною причиною передачі.
Передбачається, що репродуктивне число Ro - число осіб, яких може інфікувати одна захворіла людина - для вірусу SARS-CoV-2 становить від 2 до 2,5, що вище, ніж для грипу. Проте, оцінки як SARS-CoV-2, так і вірусів грипу дуже контекстні і специфічні для часу, що ускладнює прямі порівняння.
Діти є важливими факторами передачі вірусу грипу в суспільстві. Для вірусу SARS-CoV-2 початкові дані показують, що діти страждають менше, ніж дорослі, і що частота випадків у віковій групі 0-19 років низька.
Додаткові попередні дані, отримані в домашніх господарствах в Китаї, показують, що діти заражаються від дорослих, а не навпаки.
У той час як спектр симптомів для цих двох вірусів однаковий, частина з важким захворюванням, схоже, відрізняється.
Для COVID-19 дані на сьогоднішній день припускають, що 80% інфекцій є легкими або безсимптомними, 15% є тяжкими інфекціями, які вимагають кисневої терапії, і 5% є критичними випадками, які вимагають штучної вентиляції легень. Ці важкі і критичні випадки інфекції більш серйозніші, ніж спостерігається для при грипі.
Найбільш схильні до ризику важкої грипозної інфекції діти, вагітні жінки, люди похилого віку, люди з хронічними захворюваннями і люди з імунодефіцитом. Для COVID-19 поточні дослідження показують, що старший вік і наявні супутні захворювання підвищують ризик розвитку важкої інфекції.
Смертність від SARS-CoV-2 вище, ніж від грипу, особливо від сезонного грипу. Хоча для повної розуміння справжньої смертності від COVID-19 буде потрібно якийсь час, наявні у нас дані показують, що коефіцієнт летальності (число зареєстрованих смертей, поділене на зареєстровані випадки) становить 3-4%, частота смертей від інфекції (число зареєстрованих смертей, поділене на кількість інфекцій) буде нижче. Для сезонного грипу летальність зазвичай значно нижча 0,1%. Однак летальність в значній мірі визначається від доступності та рівня надання медичної допомоги.
CDC оприлюднило тимчасові рекомендації для підприємств та роботодавців щодо реагування на COVID-19:
- Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома.
- Якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, її слід відокремити від інших працівників та негайно направити додому.
- Варто регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення.
- Працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд.
- При плануванні відряджень варто дотримуватися рекомендацій https://bit.ly/2HCKKW0
Детальніше за посиланням: https://bit.ly/39PsC7E
МОЗ України до мережі обласних лабораторних центрів та закладів охорони здоров'я були направлені алгоритми дій:
- лікарів клініцистів при зверненні особи, яка відповідає визначенню випадку 2019-nCoV, зокрема особливостей ведення пацієнта та дотримання вимог інфекційного контролю;
- лікарів-епідеміологів при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку 2019-nCoV, зокрема порядку інформування та епідеміологічного розслідування;
- лабораторного обстеження осіб у вірусологічних лабораторіях, які відповідають визначенню випадку 2019-nCoV для лікарів вірусологів, зокрема порядку проведення цих досліджень та направлення відібраних зразків;
- для населення, у разі підозри у них захворювання викликаного 2019-nCoV, з метою розміщення у громадських місцях.
Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:
- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
- під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;
- Джерела з актуальною інформацією щодо випадків захворовання спричинених новим коронавірусом:
ПРО COVID-19
Коронавіруси — це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричиняти захворювання різного ступеню тяжкості: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Захворювання, яке викликав новий коронавірус, називається COVID-19.
Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами.
ПРОСТІ РЕЧІ, ЩО УБЕЗПЕЧУЮТЬ
1. Регулярно та ретельно мити руки з милом – упродовж 20-40 секунд або обробляти дезінфікуючими для рук спиртовмісними (від 60%) засобами
2. Не торкатися брудними руками своїх очей, носа та рота
3. Уникати місць скупчення людей
4. Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму
5. Термічно обробляти продукти
6. Не їсти сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця
7. Уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання. Мінімальна дистанція — 1,5 метра
8. Намагатись уникати контактів з тваринами, після контакту обов’язково потрібно мити руки
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV
22 липня 2020
129367
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 22 липня в Україні зафіксовано 829 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.
Загалом в Україні 60 995 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1534 летальні, 33 172 пацієнти одужало. Проведено 907 360 тестувань методом ПЛР. Усього за добу одужало 973 пацієнти.
Наразі коронавірусна хвороба виявлена:
Вінницька область — 2364 випадки;
Волинська область — 3359 випадків;
Дніпропетровська область — 1260 випадків;
Донецька область — 813 випадків;
Житомирська область — 1634 випадки;
Закарпатська область — 4578 випадків;
Запорізька область — 691 випадок;
Івано-Франківська область — 3689 випадків;
Кіровоградська область — 688 випадків;
м. Київ — 7166 випадків;
Київська область — 3359 випадків;
Львівська область — 8353 випадки;
Луганська область — 110 випадків;
Миколаївська область — 527 випадків;
Одеська область — 2660 випадків;
Полтавська область — 360 випадків;
Рівненська область — 5232 випадки;
Сумська область — 383 випадки;
Тернопільська область — 2508 випадків;
Харківська область — 3139 випадків;
Херсонська область — 217 випадків;
Хмельницька область — 994 випадки;
Чернівецька область — 5404 випадки;
Черкаська область — 853 випадки;
Чернігівська область — 654 випадки.
Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV
29 липня 2020
228237
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 29 липня в Україні зафіксовано 1022 нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19.
Загалом в Україні 67 597 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1650 летальних, 37 394 пацієнти одужало. Проведено 998 299 тестувань методом ПЛР. Усього за добу одужало 650 пацієнтів.
Наразі коронавірусна хвороба виявлена:
- Вінницька область — 2660 випадків;
- Волинська область — 3694 випадки;
- Дніпропетровська область — 1364 випадки;
- Донецька область — 861 випадок;
- Житомирська область — 1764 випадки;
- Закарпатська область — 5008 випадків;
- Запорізька область — 767 випадків;
- Івано-Франківська область — 4342 випадки;
- Кіровоградська область — 697 випадків;
- м. Київ — 7932 випадки;
- Київська область — 3629 випадків;
- Львівська область — 9248 випадків;
- Луганська область — 122 випадки;
- Миколаївська область — 563 випадки;
- Одеська область — 3104 випадки;
- Полтавська область — 414 випадків;
- Рівненська область — 5837 випадків;
- Сумська область — 467 випадків;
- Тернопільська область — 2852 випадки;
- Харківська область — 3556 випадків;
- Херсонська область — 224 випадки;
- Хмельницька область — 1086 випадків;
- Чернівецька область — 5751 випадок;
- Черкаська область — 910 випадків;
- Чернігівська область — 745 випадків.
Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 29 липня 2020 року до Центру надійшло 1429 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 119 431 повідомлення про підозру на COVID-19.
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV
5 серпня 2020
338205
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 5 серпня в Україні зафіксовано1271 новий випадок коронавірусної хвороби COVID-19.
Загалом в Україні 75 490 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1788 летальних, 41 527 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 1271 новий випадок. Проведено 1 098 665 тестувань методом ПЛР. Усього за добу одужало 914 пацієнтів.
Найбільша кількість активних хворих на 100 тис. населення зареєстрована у Львівській (292), Закарпатській (244,4) та Івано-Франківській (232) областях.
На стаціонарному лікуванні перебуває 4935 осіб, з них 136 осіб підключені до апарату ШВЛ. Усього госпіталізації потребували 19 008 осіб, підключення до апарату ШВЛ — 554 пацієнтів.
Станом на 5 серпня в Україні - 32 175 активних хворих на COVID-19
Наразі коронавірусна хвороба виявлена:
- Вінницька область — 2880 випадків;
- Волинська область — 4064 випадки;
- Дніпропетровська область — 1474 випадки;
- Донецька область — 926 випадків;
- Житомирська область — 2009 випадків;
- Закарпатська область — 5462 випадки;
- Запорізька область — 871 випадок;
- Івано-Франківська область — 5168 випадків;
- Кіровоградська область — 711 випадків;
- м. Київ — 8812 випадків;
- Київська область — 3942 випадки;
- Львівська область — 10 223 випадки;
- Луганська область — 135 випадків;
- Миколаївська область — 658 випадків;
- Одеська область — 3638 випадків;
- Полтавська область — 472 випадки;
- Рівненська область — 6442 випадків;
- Сумська область — 570 випадків;
- Тернопільська область — 3149 випадків;
- Харківська область — 4239 випадків;
- Херсонська область — 236 випадків;
- Хмельницька область — 1232 випадки;
- Чернівецька область — 6298 випадків;
- Черкаська область — 959 випадків;
- Чернігівська область — 920 випадків.
Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 05 серпня 2020 року до Центру надійшло 1653 повідомлення про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 129 372 повідомлення про підозру на COVID-19.
Показники для послаблення протиепідемічних заходів станом на 13.08.2020
13 серпня 2020
8743
Перехід областей до наступного етапу карантину, що передбачає послаблення карантинних обмежень, можливий за умови відповідності епідситуації в області визначеним критеріям. Ці критерії відображають контроль за передаванням вірусу, рівень спроможності лікувальної мережі, закладів епідеміологічного профілю та системи охорони здоров’я в цілому протидіяти поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 і, відповідно, дають змогу контролювати епідемічну ситуацію на досягнутому на поточну дату рівні.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами, внесеними Постановою КМ від 17.06.2020 № 500), на території регіонів із значним поширенням COVID-19 запроваджується посилення протиепідемічних заходів.
Регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон, у якому наявна одна з таких ознак:
- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50%;
- середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 на 100 000 населення протягом останніх семи днів;
- коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11%, який обраховується за формулою:
?
- показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%, який обраховується за формулою:
?
Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовується у разі реєстрації більше восьми випадків на 100 000 населення сумарно за останні сім днів.
Посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається за поданням головного державного санітарного лікаря регіону, з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні ознак для посилення протиепідемічних заходів відповідно до відомостей, опублікованих на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я.
У разі відповідності епідемічної ситуації в регіоні ознакам для посилення протиепідемічних заходів протягом трьох днів поспіль регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій збирається позачергово та приймає рішення про посилення протиепідемічних заходів з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні. Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в регіоні із значним поширенням COVID-19 кожних три дні аналізує епідемічну ситуацію в регіоні, розглядає питання посилення протиепідемічних заходів.
Рішення про посилення протиепідемічних заходів може бути відмінено не раніше ніж через сім днів з дня його прийняття з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні.
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV
20 серпня 2020
138369
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 20 серпня в Україні зафіксовано 2 134 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19.
В Україні 98 537 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2 184 летальні, 50 441 пацієнт одужав. Загалом проведено 1 356 698 тестувань методом ПЛР. Усього за добу одужали 704 пацієнти.
Наразі коронавірусна хвороба виявлена:
- Вінницька область — 3 405 випадків;
- Волинська область — 4 929 випадків;
- Дніпропетровська область — 1 873 випадки;
- Донецька область — 1 156 випадків;
- Житомирська область — 2 597 випадків;
- Закарпатська область — 6 662 випадки;
- Запорізька область — 1 213 випадків;
- Івано-Франківська область — 7 290 випадків;
- Кіровоградська область — 749 випадків;
- м. Київ — 11 172 випадки;
- Київська область — 4 727 випадків;
- Львівська область — 12 631 випадок;
- Луганська область — 204 випадки;
- Миколаївська область — 893 випадки;
- Одеська область — 5 408 випадків;
- Полтавська область — 594 випадки;
- Рівненська область — 8 091 випадок;
- Сумська область — 1 078 випадків;
- Тернопільська область — 4 116 випадків;
- Харківська область — 6 849 випадків;
- Херсонська область — 321 випадок;
- Хмельницька область — 1 768 випадків;
- Чернівецька область — 8 297 випадків;
- Черкаська область — 1 200 випадків;
- Чернігівська область — 1 314 випадків.
Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 20 серпня 2020 року до Центру надійшло 2 439 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 156 685 повідомлень про підозру на COVID-19.
Ознаки для визначення регіону зі значним поширенням COVID-19
26 серпня 2020
45855
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/641-2020-п#n185) залежно від епідемічної ситуації в регіоні або районі чи місті обласного значення може бути встановлений рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
“Жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки встановлюється на території регіону, в якому наявне значне поширення COVID-19.
Регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон, в якому наявна хоча б одна з таких ознак:
завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків протягом п’яти днів підряд;
середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менш як 24 тестування на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів на 100 тис. населення перевищує базовий рівень захворюваності.
Міністерство охорони здоров’я України щодня оновлює ознаки для визначення регіону із значним поширенням COVID-19 та публікує їх на цій сторінці сайту.
Нагадуємо, що на підставі цих ознак, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій раз на сім днів приймає рішення про встановлення на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону рівня епідемічної небезпеки “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний”. З діючими рівнями епідемічної небезпеки можна ознайомитись за посиланням https://covid19.gov.ua/karantynni-zakhody.
Рішення про послаблення “червоного”, “помаранчевого” та “жовтого” рівня епідемічної небезпеки не може бути переглянуто раніше ніж через 14 днів з дня встановлення такого рівня епідемічної небезпеки.
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV
2 вересня 2020
295455
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 2 вересня в Україні зафіксовано 2495 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.
На сьогодні в Україні 64 325 активних хворих на COVID-19. Загалом за час пандемії 125 798 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2656 летальних, 58 817 пацієнтів одужали. Проведено1 597 707 тестувань методом ПЛР. Усього за добу одужали 1015 пацієнтів.
Наразі коронавірусна хвороба виявлена:
- Вінницька область — 4109 випадків;
- Волинська область — 5589 випадків;
- Дніпропетровська область — 2454 випадки;
- Донецька область — 1505 випадків;
- Житомирська область — 3442 випадки;
- Закарпатська область — 7697 випадків;
- Запорізька область — 1657 випадків;
- Івано-Франківська область — 9522 випадки;
- Кіровоградська область — 826 випадків;
- м. Київ — 13 878 випадків;
- Київська область — 5842 випадки;
- Львівська область — 14 907 випадків;
- Луганська область — 346 випадків;
- Миколаївська область — 1320 випадків;
- Одеська область — 7697 випадків;
- Полтавська область — 832 випадки;
- Рівненська область — 9396 випадків;
- Сумська область — 1571 випадок;
- Тернопільська область — 6395 випадків;
- Харківська область — 9640 випадків;
- Херсонська область — 424 випадки;
- Хмельницька область — 2630 випадків;
- Чернівецька область — 10 487 випадків;
- Черкаська область — 1642 випадки;
- Чернігівська область — 1990 випадків.
Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 2 вересня 2020 року до Центру надійшло 2678 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 186 709 повідомлень про підозру на COVID-19.
Дані у розрізі областей можна знайти за посиланням.
МОЗ закликає: при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю.
Згідно з постановою Кабміну від 22.07.2020 № 641 в Україні, залежно від епідемічної ситуації в регіоні чи окремих його частинах, визначають «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.